Ale - Na

Tvůrčí svět
Aleny Kubínové

Knihy

Slova

Autorská kniha moderních básniček, říkadel, textů a osobitých ilustrací Aleny Kubínové pro děti od 3 let a celou rodinu.

Slova pobaví, zabaví při prvním čtení, rozproudí komunikaci, vyvolají zvídavé otázky.

Slova v této knize jsou laskavá, hladí jako mámina dlaň, přesto jim nechybí humor a nadhled. Ilustrace s texty propojují viditelné i skryté kontexty.

Slova nabízejí bezpečnou náruč proudu čtenářovy fantazie, ukazují mu svět kreativity bez hranic, učí ho důvěře a právu na jedinečnost a pravdivost vlastního prožitku.

Kniha je vhodná pro děti od tří let, rozvíjí cit pro rytmus slov a frázování, podněcuje hravost při tvorbě vlastních rýmů, je tematicky zaměřená na přírodu, vesmír i vnitřní svět člověka, vizuálně i obsahově moderní. Slova jsou opřena o bohatou autorčinu pedagogickou a tvůrčí zkušenost s dětmi.

Slova můžete koupit na stránkách Kosmasu, nebo si knihu objednejte e-mailem (kubinova.svet@gmail.com) a dostanete ji s autorčiným podpisem za výhodnější cenu 355 Kč včetně poštovného.

Bezpečí, fantazie, svět bez hranic.

Řekli o knize

Mgr. Eva Klabanová,

speciální pedagožka a dětská terapeutka:

Upoutávající jsou krásné ilustrace, pestré, různorodé, laskavé. Moc se mi líbí poskládání veršů od jednoduchých po vážné. Ze své zkušenosti vím, že děti nejvíce oslovují nevšednosti a legrácky. Například Šnek rozesměje na první dobrou, i pohádka je krásně pohádkově postavená na hlavu. Vše je inteligentní, hezky skloubené, pro malé i přemýšlivé.

Za mě jsou Slova velmi milá, moderní, podporující fantazii a zvídavé otázky.

Mgr. Lukás Hrubeš, DiS

pedagog, klavírista, hudební skladatel:

Kniha na první pohled zaujme překrásnými obrázky, které dokreslují atmosféru jednotlivých říkadel a příběhů, autorka pracuje s českým jazykem kreativním a zvukomalebným způsobem. Slova vnímám jako úžasný počin s potenciálem podněcovat fantazii, myšlení a společně strávené chvíle napříč generacemi.

Ukázky z knihy

Dřevorubec

Dup, dup, dup,

porazil jsem dub!

Co to slyším, u sta myší?

…š..ššš…ššš…šš…

Zapraskal si ohýnek,

dříví dám do kamínek!

 

Sousedka

Kačena je chrtice

ze sousední vesnice.

Zajímá se velice

o divoké zajíce.

Připravujeme

Zpíváme s koťaty

Kniha příběhů kočičích kamarádů Andulky a Pepíka s autorskými písničkami, notami, odkazem na poslech skladeb a nápady na další aktivity.

Semínek

Bohatě ilustrovaná kniha o putování malého semínka, které hledá své místo ve světě, svou skutečnou rodinu a identitu. Během putování poznáváme s hlavním hrdinou svět rostlin, ovoce, zeleniny, zvířat a přírodních zákonitostí.