Alena Kubínová

se svým divadlem Ale - Na

nabízí představení pro děti

Pro děti 3 - 9 let
Ostrov pro kluka, který nechce spát, a jeho maminku

Alena Kubínová představuje dětským divákům příběh chlapce, který nemůže usnout ve své postýlce, a jeho maminka zkouší vše možné, jak ho uspat. V představení se prolíná realita se spánkem, sny i rošťárny malého Míši. A v mamince se pozná snad každá máma. Tohle představení je velmi odlišné od standardních divadelních schémat, je postaveno na dětských emocích a prožívání, je intimní, jemné, ale i tak zábavné, humorné a plné písniček!

Pro školky, školy a akce v interiéru

Pro děti 5 - 99 let
Tři španělské pohádky

Hudební divadlo spojující španělské lidové pohádky Opice a jabloň, Žabí panenka a O nespokojené Franciskitě. Příběhy z výtvarné dílny Kamila Bělohlávka pojednávají o lásce, pýše, vytrvalosti a štěstí, které mohou mít mnoho podob. Vyprávění je plné písniček a má šmrnc tanečnic flamenca. Ideální rodinné divadlo s velkou výpravou je perfektní i pro veřejné akce.

Pro předškoláky, školy i veřejné akce pro celou rodinu pod širým nebem

Pro děti 3 - 10 let
Zpívající koťata

Věděli jste, že kočičky a děti mají společnou lásku k hudbě a radost ze zpívání? Autorské písničky a texty Aleny Kubínové, lidové písničky a krátké divadelní scénky rozezpívají i ta nejmenší koťátka. Dozvíme se něco o příbězích skrytých v lidových písničkách, které si děti s kočičkami také zazpívají: Šla Andulka do zelí, Holka modrooká, Měla jsem milého nebo třeba Černé oči. Představení je plné humoru a dynamiky a zabaví i dospěláky!

Pro školky, školy i veřejné akce pro celou rodinu pod širým nebem

Pro děti 3 - 9 let
Čertova nevěsta

Veselá loutková pohádka na motivy J. Š. Kubína se odehrává na české vesnici, kde darebný čert unese tři milé sestry. Dívky se brání jeho podlým myšlenkám na sňatek s jednou z nich. Na pomoc jim kupodivu přijde čertova hospodyně - černá bába. V představení je méně písniček, zato hodně dynamiky. Velké, 80 centimetrů vysoké, loutky a čert z březového koštěte vyvolávají spíš úsměv než strach.

Pro školky, školy i veřejné akce pro celou rodinu během celého roku

Pro děti 5 - 99 let
Český rok

Český rok je pásmo tradic, zvyků a lidových i autorských písní akcentující české nekomerční a nekýčové oslavy vztahující se k jednotlivým ročním obdobím z hlediska křesťanských i přírodu uctívajících tradic. Děj se odehrává v historické době zhruba sto let zpátky a je občasnými střihy konfrontován se současností. Pásmo divadelních etud začíná sice v tomto století, kouzlem jsme však přeneseni do doby minulé, kde staneme v době adventní /svatí: Barbora, Mikuláš, Lucie/, následují Vánoce, pokračujeme Moranou-přechodem zimy v jaro, hned nato proběhnou Velikonoce, po nich letní slunovrat v podobě čarovné Svatojanské noci a celé představení končí Dušičkami.

Pro MŠ a 1.stupeň ZŠ, ideální do menšího sálu kulturního domu.

Pro děti 3 - 99 let
Staročeské Vánoce

Představení zábavně a poučně přibližuje české tradice a zvyky. Koledy, vánoční písně a divadlo o některých tradicích dodržovaných kdysi i dnes především v Čechách. Pásmo divadelních etud začíná sice v tomto století, kouzlem jsme však přeneseni do doby před sto lety. S rodinou hereččiných prapředků prožijeme významné dny adventní až ke Štědrému dni.

Pro MŠ a 1.stupeň ZŠ, ideální do menšího sálu kulturního domu.